2013. gada 15. februāris, Jelgavas Tehnikums. Jelgavas Tehnikuma vēsture ir diezgan raiba un tie, kas dzimuši padomju laikos joprojām sauc to par “45. vidusskolu” vai “amateni”. Dažādi pedagoģiskie eksperimenti neraisīja skolas atpazīstamību. Vēl jau skolai tika izveidots negatīvs imidžs, kurš velkas visu laiku nopakaļ. Starp jauniešiem “amatene” tika (tiek) uzskatīta par vietu, kur iet mācīties neveiksminieki. Man šis imidžs saglabājās no jaunības gadiem, bet to spēja lauzt viens jauns un aktīvs puisis. Kurš tas bija un kādā veidā viņš to izdarīja?
Daudziem Jelgavā ir pazīstams brīvprātīgais – Gatis Valainis. Pat ja Jūs viņu nepazīstat, tad pēdējos divos gados varējāt viņu satikt jebkurā lielākā vai mazākā pasākumā Jelgavā. Gatis ir viens no apbrīnojamiem jauniem jelgavniekiem, kurš ar savu uzņēmību un aktivitāti dara brīnuma lietas. Dara ne dēļ naudas, bet ideju vadīts. Profesionālo head hunter vai pašvaldības vietā, es pievērstu īpašu uzmanību Gatim un visiem iespējamiem veidiem noturētu viņu Jelgavā. Kad Gatis man uzrakstīja, ka rīko ballīti Jelgavas Tehnikumā, nekavējoties ierakstīju dienasgrāmatā pienākumu to apmeklēt.
Atzīšos, šī bija pirmā reize, kad apmeklēju Jelgavas Tehnikumu un pirmais iespaids diezgan skumjš. Finansējuma trūkums ir pamanāms uzreiz, toties darbinieku sirsnīgums pārsteidz. Domāju, ka Jelgavas Tehnikumam ir paveicies, ka Gatis izvēlējās mācīties tieši pie viņiem. Ja iestādes vadība uzticēsies viņam, tad priekšstats par mācību iestādi krasi mainīsies. Mūsdienu Latvijā pārāk daudz uzmanības pievērsa Rietumu izglītības sistēmai, kur katram nepieciešama augstākā izglītība, bet profesionālā apmācība palikusi novārta. Rezultātā mums ir pārdevēji ar augstāko izglītību, bet savu amatu lietpratēju nevar atrast. Labi, kaut kā novirzījos no tēmas. Atgriežamies pie ballītes. Pasākumu aizsāka tehnikuma meitenes ar modernām un austrumnieciskām dejām. Lai arī pasākuma sākumā jaunieši diezgan kūtri un neaktīvi, tad uz aplausiem viņi neskopojās.
Pārtraukumā starp priekšnesumiem bez maksas varēja izbaudīt bezalkoholisko bāru un nofotografēties divos dažādos fotostūrīšos. Ballīti turpināja modes skate, kuru izrādīja viesi no Jelgavas Amatu vidusskolas.
Kad uzstāšanās bija beigušās, sākās īstā disene. Tiešām pārsteidza jauniešu entuziasms, kuri devās dejā no pirmā aicinājumā. Agrāk pirmās gāja dejot meitenes, bet puiši spiedās pie sienām, vērojot tās. Šeit tā nebija. Visi uzreiz un uz pilnu klapi. Kāpēc pieaugušie zaudē šīs spējas un nespēj tās atjaunot, ielejot sevī manāmu daudzumu šķidruma?
Ierakstīt komentāru